Najlepsza myszka w cenie do 200 zł

W tym przedziale cen można spotkać kilka bardzo dobrych czujników: laserowe Avago ADNS 9500 i 9800, świetny optyczny ADNS 3090 i jego modyfikacje oraz podczerwony 3310.

Niezależnie od tego, który z nich znajdzie się w nowo kupionej myszy, wybór sprowadza się do upodobań i zastosowań. Zaznaczmy, że do czujników laserowych zalecamy podkładki twarde (aluminium, szkło, plastik, ewentualnie blat biurka).

SteelSeries Rival

Ostatnio mysz ta narobiła sporo hałasu. Ma rewelacyjny kształt, który sprzyja chwytaniu całą dłonią i nie tylko. Jest wykonana z przeciwpoślizgowego tworzywa, ma świetnej jakości maty na bokach, jest wyposażona w bardzo dobry czujnik podczerwony, a ponadto jest atrakcyjnie wyceniona na tle rywali.

Logitech G400s

Następca (niebezpośredni) legendarnego modelu MX518. Ma jeden z najlepszych czujników. Mysz została świetnie wykonana. Zalecamy jednak, by upewnić się przed zakupem, czy odpowiednio leży w dłoni (dotyczy to zwłaszcza palca serdecznego). Największą wadą jest cena, która znacznie wzrosła po tym, jak w nazwie pojawiła się litera s, co jednak nie znaczy, że jest zawyżona: teraz ten model kosztuje tyle, ile jest wart, a wart jest z pewnością więcej niż niejeden dużo droższy rywal.

Razer DeathAdder Respawn

Również następca (bezpośredni) sławnego modelu DeathAdder 3G. Dzięki uniwersalnemu kształtowi oraz rewelacyjnemu czujnikowi jest to jedna z najlepszych propozycji. Bardzo dobrej jakości wykonania towarzyszy możliwość wybrania jednej z kilku wersji „designerskich”, w tym Black Edition. Niestety, wraz z popularnością pojawił się problem z podróbkami. W największej polskiej witrynie aukcyjnej ofert z podróbkami naliczyliśmy kilka razy więcej niż tych z oryginałem.

Roccat Savu

Model ten od czasu, gdy trafił do sprzedaży, znacznie podrożał. Jednak nadal go polecamy. Bardzo dobry czujnik optyczny, świetna jakość wykonania i dobre materiały sprawiają, że mysz ta cały czas znajduje nabywców. Warto podkreślić jej dość uniwersalny, wygodny kształt oraz dobrą trwałość.

SteelSeries Sensei RAW

Mysz ta bardzo często pojawia się na różnych zawodach e-sportowych, głównie ze względu na symetryczny, ale niezwykle udany kształt. Ma również dobry czujnik i zapewnia duże możliwości konfiguracji. Można wybrać jeden z kilku wariantów kolorystycznych.

SteelSeries Kana V2

Mysz ta znalazła się już na stronie z modelami w cenie do 150 zł. Pojawia się ponownie, gdyż czarna wersja jest droższa od białej.

Tt eSports Black Element

Bardzo dobrze wykonany sprzęt. Mysz jest zbudowana z przeciwpoślizgowych materiałów i ma dość tradycyjny kształt. Dobrze leży w dłoni. Ma dobry czujnik laserowy ADNS-9500, dzięki któremu jest dość uniwersalna. Jedną z zalet są dodatkowe trzy przyciski na lewym boku i jeden na prawym. Black Element występuje również w wersji białej.

Ozone Radon Opto

Jeden z mniej znanych w Polsce producentów sprzętu dla graczy. Model Opto został wyposażony w bardzo dobry czujnik optyczny, gwarantujący dużą precyzję odwzorowania ruchu dłoni. Obudowa z przeciwpoślizgowego materiału ma dodatkowe wyprofilowanie dla lepszego chwytu. Mysz nie jest zbyt długa, a jest dość szeroka, co wielu może się spodobać.

CM Storm Mizar

Bardzo dobrze wykonana mysz, zbudowana z dobrze dobranych materiałów. Jej uniwersalny kształt powinien być znany wielu graczom, gdyż jest podobny jak w kilku innych popularnych modelach. CM Storm zadbał jednak nie tylko o wykonanie, ale również o osiągi. Avago ADNS-9800 jest obecnie najlepszym czujnikiem laserowym na rynku. Dodatkowym atutem sprzętu jest niewygórowana, jak na możliwości, cena.

CM Storm Havoc

W pierwszej chwili mysz wydaje się dość „bułkowata”. Grzbiet zdaje się wypełniać całą dłoń, a dodatkowe wgłębienie na kciuk tylko potęguje to wrażenie. Mysz, jak przystało na markę CM Storm, została świetnie wykonana z bardzo dobrych materiałów. Ma trzy przyciski nad kciukiem oraz dwa nad rolką, służące do zmiany DPI. Bieżące ustawienie tego parametru wskazywane jest przez diody na lewej krawędzi. Do wad można zaliczyć to, że jeden bok ma powierzchnię w stylu „fortepianowej” czerni.