Najlepsza myszka w cenie do 150 zł

W cenie 100–150 zł nie ma zbyt wielu modeli godnych polecenia. Jednak te, które zaproponujemy, zapewniają bardzo dobry stosunek możliwości i jakości wykonania do ceny.

SteelSeries Kana V2

Model ten występuje w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Ta druga jest sporo tańsza. Mysz ma bardzo dobry czujnik optyczny, który zadowoli najbardziej wymagających graczy. Kana V2 należy do małych, ma jednak po jednym dużym przycisku bocznym z każdej strony. Przed zakupem zalecamy jednak się upewnić, czy ten pod kciukiem nie jest umieszczony za nisko i czy preferowany sposób chwytania myszy pozwoli uniknąć przypadkowego użycia. Model ten dodatkowo ma przycisk do zmiany ustawienia DPI w dwóch zakresach. Mysz jest świetnie wykonana z dość przyjemnych w dotyku materiałów (biała ma błyszczący grzbiet).

Razer Abyssus

Jest to dość specyficzny model. Nie ma przycisków bocznych, jest dość mały i symetryczny. Na aukcjach bardzo łatwo trafić na jego (wcale nie tanią) podróbkę. Charakteryzuje się jednak dobrą jakością wykonania i ma sensor zapewniający bardzo dobre odczucia w grze. Dzięki temu często jest wybierany przez miłośników szybkich gier FPS, takich jak Quake.

Madcatz R.A.T. 3

Na rynku są dwie wersje tej myszy. Jedna z nich jest wyposażona w znacznie lepszy czujnik i coraz mocniej wypiera tę drugą, gorszą, już nieprodukowaną. Mysz wyróżnia się oryginalnym, lecz nie przesadzonym wyglądem. Jest też bardzo dobrze wykonana, z dobrej jakości materiałów. Ma łącznie siedem przycisków, które można programować.

Logitech G300

Mała mysz z ciekawie umieszczonymi przyciskami bocznymi. Ma dobry czujnik optyczny. Jej dużą zaletą jest świetna jakość wykonania i dobrze dobrane tworzywa. Mysz pozwala błyskawicznie zmieniać ustawienie DPI, a marka Logitech gwarantuje długie bezawaryjne działanie.

Sharkoon Drakonia

Mysz jest wyposażona w bardzo dobry czujnik laserowy. Działa dobrze praktycznie na każdej powierzchni. Ma trzy przyciski boczne, obsługiwane kciukiem. Na lewej krawędzi znajdują się diody informujące o wybranym ustawieniu DPI. Inna zaleta to możliwość dostosowania wagi urządzenia do potrzeb. Niestety, jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia.

Natec Genesis GX78

Jeden z lepszych modeli tego producenta, bardzo bogato wyposażony. Aż 11 programowalnych przycisków, bardzo dobry czujnik laserowy i dobra jakość wykonania powinny przyciągnąć wielu kupujących. Dodatkowo niebanalny, mocno wyprofilowany kształt sprawia, że mysz może być bardzo przyjemna w użytkowaniu. Ciekawostką są diody wskazujące ustawienie DPI oddzielnie dla obu osi. Bardzo dobrym rozwiązaniem są dwa dodatkowe przyciski dla palca środkowego: palec wskazujący obsługuje rolkę i pierwszy przycisk, a środkowy – drugi przycisk i dwa boczne.

Natec Genesis GX77

Mysz ta może się pochwalić bardzo dobrym czujnikiem laserowym, do niedawna montowanym tylko w najdroższych modelach. To Avago ADNS-9500. Cechuje się wysoką rozdzielczością, dobrą precyzją oraz zdolnością działania praktycznie na każdej powierzchni. Wielu może również spodobać się wygląd myszy oraz jej wymiary. Model ten ma przyciski boczne oraz jeden dodatkowy przy głównym, który to można dowolnie zaprogramować.