Najlepsza myszka w cenie do 100 zł

W tym przedziale cen na polskim rynku można już znaleźć kilka modeli z dobrym, a nawet bardzo dobrym czujnikiem. Myszy te powinny zadowolić większość graczy, którzy lubią od czasu do czasu zlać znajomych w jakimś FPS-ie. W cenie do 100 zł znajdzie się znacznie więcej modeli, jednak o słabszych czujnikach.

A4Tech XGAME Laser Oscar X747

W sklepach mysz ta jest dostępna z różnymi czujnikami. Polecana jest ta z ADNS-9500 (sprzedawcy najczęściej informują o nim). Podobnie jak w modelu GX77 ma on wiele cech odpowiednich do dynamicznych gier. Mysz ta wyróżnia się dodatkowym przyciskiem „3 × fire” koło rolki, możliwością szybkiej zmiany DPI oraz systemem regulacji wagi. Pomimo klasycznego kształtu (bardzo uniwersalnego i wygodnego) wygląda dość oryginalnie, a to ze względu na grafikę na grzbiecie.

A4Tech Laser X7 XL750BK/X750BH

Te dwa modele różnią się tylko grafiką na wierzchu. Także te polecam w wersji z czujnikiem ADNS-9500. Od modelu X747 różnią się kształtem i brakiem systemu odważników. Zalety to dobry czujnik, klasyczny kształt, dodatkowy przycisk „3 × fire” oraz ogólnie dobra jakość wykonania. Zachęca także cena.

A4Tech Sniper ZL5

Mysz została wyposażona w czujnik będący następcą udanego 9500, czyli ADNS-9800. Jak przystało na następcę, lepiej działa w wysokich ustawieniach DPI. Sprzęt jest dobrze wykonany i ma z boku więcej przycisków niż standardowa mysz, a do tego można je dowolnie zaprogramować. Służy do tego oprogramowanie przeznaczone specjalnie dla tego modelu. Spodoba się to głównie graczom MMO.

CM Storm XORNET

Jeden z tańszych modeli tej marki, ale podobnie jak pozostałe bardzo dobrze wykonany. Ma dobrej jakości czujnik optyczny. Do jego zalet można zaliczyć możliwość szybkiej zmiany DPI oraz przyciski boczne. Ma dość niespotykany kształt – jest krótki i przeznaczony głównie dla osób trzymających mysz samymi palcami.

Tracer Recon

Jeden z droższych modeli tego producenta. Dość dobrze wykonany z przyjemnych w użytkowaniu materiałów. Ma czujnik laserowy Avago ADNS-9500, który cechuje się wysoką rozdzielczością, dobrą precyzją oraz zdolnością działania praktycznie na każdej powierzchni. Do zalet można zaliczyć diody na krawędzi myszy wskazujące bieżące ustawienie DPI, które przy tym nie świecą zbyt mocno, więc nie rozpraszają podczas gry. Mysz ma dodatkowy przycisk pod kciukiem oraz przy palcu serdecznym. Umożliwia również szybką zmianę DPI za pomocą przycisków nad rolką.

Tracer Ghost

Mysz oparta na dobrym czujniku optycznym. Powinna zadowolić większość graczy. Wygląda niezwykle oryginalnie. Pozwala szybko zmieniać ustawienie DPI. Zaletą są też przyciski boczne przy stosunkowo niedużym rozmiarze obudowy.

Tracer Sniper TRM-503

Podobnie jak Recon ma bardzo dobry czujnik laserowy ADNS-9500. Do zalet można zaliczyć przeciwpoślizgowe boki, przyciski boczne i dodatkowe na lewej krawędzi myszy, możliwość szybkiej zmiany DPI oraz system regulacji wagi.

Roccat Lua

Mysz oparta na dobrym czujniku optycznym. W swojej klasie wyróżnia się ponadprzeciętną jakością wykonania i bardzo przyjemnymi w dotyku materiałami. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jej nieduży rozmiar oraz kształt, bardziej /-\ niż \-|. Do wad można zaliczyć brak dodatkowych przycisków poza tym, który służy do zmiany ustawienia DPI.

Genius Maurus

Jest to model z najprecyzyjniejszym czujnikiem w tym przedziale cen, optycznym Avago ADNS-3090. Jest on montowany także w modelach sprzedawanych w cenie ponad 250 zł. Ponadto sprzęt jest dobrze wykonany. To mała mysz, ale ma przyciski z boku.