Najlepsza myszka w cenie do 50 zł

Większość myszy z tego przedziału cen nie będzie odpowiednia dla co bardziej ambitnych graczy, choć zadowoli każdego mniej zaawansowanego. Przede wszystkim ze względu na czujniki o co najwyżej przeciętnych (choć do przyjęcia) osiągach. Wymienione poniżej modele można jednak polecić ze względu na inne cechy.

Gigabyte GM-M6580

Mysz znanego producenta. Dość dobrze wykonana z przyjemnych w użytkowaniu materiałów. Zwracamy uwagę na gumowane maty na bokach. Do podstawowych zalet należą dodatkowe przyciski po obu stronach oraz możliwość zmiany rozdzielczości czujnika na bieżąco.

Gigabyte M6800

Podobnie jak wcześniej przedstawiony model ma dodatkowe przyciski i gumowe boki. Uwagę zwraca jej kształt. Bardzo dobrze leży w ręce i jest godna polecenia zwłaszcza tym, którzy mysz trzymają całą dłonią.

Sharkoon Fireglider

Dość dobrze wykonany sprzęt, zbudowany z przeciwpoślizgowych materiałów. Ma dodatkowe przyciski po bokach i zapewnia możliwość błyskawicznej zmiany DPI. Dodatkowo przy rolce umieszczono diodę pokazującą, w jakich ustawieniach w danym momencie działa czujnik. Mysz wyróżnia się możliwością zmiany wagi za pomocą dołączonych w zestawie odważników.

Zalman ZM-M200

Jedna z najtańszych propozycji, jednak wyposażona w czujnik o najlepszych parametrach spośród modeli wymienionych w tej kategorii. Za to jakość materiałów oraz wykonania jest przeciętna i odzwierciedla cenę. Do zalet oprócz czujnika i ceny należą dodatkowe przyciski boczne oraz dość uniwersalny kształt. Model ten zaliczamy do małych.

Logitech M100

Jest to raczej sprzęt biurowy i do zwykłego użytku domowego. Polecamy go ze względu na markę, która gwarantuje długie bezawaryjne działanie, oraz bardzo dobrą jakość wykonania. Mysz jest dość mała, co niektórym może odpowiadać, innym zaś – wręcz przeciwnie.

Microsoft Comfort Mouse 3000

Następna markowa mysz. Powinna wystarczyć na długi czas. Także ją można zaliczyć do tych mniejszych.